Svět je hezčí, když si lidé pomáhají

Kniha Laskavci - Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět

Právě vychází kniha Laskavci s příběhy těch,
kteří konají dobro

Sedm lidských příběhů, inspirativních rozhovorů a pohledů na to,
jak ze světa kolem nás učinit lepší místo pro život.

Kniha Dominiky Trčkové Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět přináší rozhovory s inspirativními a odvážnými osobnostmi, jejichž laskavé projekty zlepšují život (nejen) jejich okolí.
 

Naše laskavé projekty

LASKAVEC  2021

Tomáš Blaha

Oživuje starý klášter a do přírody vrací původní odrůdy ovoce

Sad i zahrady kláštera Porta coeli bývaly ještě před časem zarostlé divokými šípky a akáty. Zdejší rodák Tomáš Blaha se však rozhodl vrátit z toulek Evropou a vzít osud tohoto neobyčejného místa do vlastních rukou a proměnit ho k nepoznání. Šetrnou a udržitelnou cestou tady vytváří svět, v jakém chce žít.

S partou přátel a dobrovolníků od roku 2018 prostředí kláštera zvelebuje, z celkových dvaceti hektarů se mu podařilo vyčistit a oživit už sedm z nich. Pro mladého environmentalistu a lektora ekologické výchovy znamená příroda hodně, proto s ní potřebuje být v každodenním kontaktu. Kromě divoké přírody však vyhledává i její kultivovanou podobu, a tou se pro něj staly právě zahrady a sady v Předklášteří na Tišnovsku. 

Vrací sem dnes už takřka zapomenuté původní ovocné odrůdy a snaží se vzkřísit tradiční ovocnářství. V části klášterních zahrad zase sídlí květinářství, které pěstuje výhradně lokální květiny. Sad je pro Tomáše živý organismus, starost a péče o něj nikdy nekončí. Díky tomu je na světě zase o kousek vlídné a úrodné přírody víc.

Přehrát video    Více o Laskavci

Proč je laskavost tak důležitá?

Meik Wiking

„Laskavost je investice do spokojenosti,“ říká ředitel Institutu na výzkum štěstí v Dánsku a autor bestsellerů Hygge a Lykke. Podívejte se na jeho přednášku o šťastném způsobu života a inspirujte se i vy!

Další videa

Laskavost je nakažlivá


Proto jsme všude tam, kde se k laskavosti vybízí. Mějte přehled o událostech, kde je laskavost hlavním tématem. Inspirovat se můžete právě tady.

Laskavé události ▸

Ocenění Laskavci

Markéta Malecová

Markéta Malecová

Její srdce bije pro záchranu dětí v Africe

Petra Černá

Petra Černá

Opuštěná koťata by bez ní neměla šanci

Josef Suchár

Josef Suchár

Poutnímu místu v pohraničí vrátil život

Peter Chalupianský

Peter Chalupianský

Díky překonávání hranic vybral už 2 miliony korun

Silvie Dymáková

Silvie Dymáková

Pomáhá samoživitelkám

Pavla Klečková

Pavla Klečková

Vyrábí přístřešky pro lidi bez domova