Svět je hezčí, když si lidé pomáhají

Kniha Laskavci - Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět

Gratulujeme 3 náhodně vylosovaným týmům 
#jsemlaskavec 2021!

V sobotu 13. listopadu jsme oslavili Světový den laskavosti a společně s dětmi z celé České republiky i zahraničí jsme dělali radost dobrými skutky!

Celkem se zapojilo 565 týmů266 měst, to je celkem
14 003 dětí.

Děkujeme!

V pátek 19. listopadu proběhlo slosování o laskavé ceny.

Gratulujeme 3 náhodně vylosovaným týmům. Laskavé odměny získávají:

  • Děti z Mistřic, ZŠ Mistřice
  • Sovičky z 3.C, ZŠ Sokolov
  • Laskavci z Peček, ZŠ Pečky

Slavnostně jsme ocenili 24 laskavců ve Stavovském divadle! 

Na jevišti Stavovského divadla se 4. listopadu 2021 sešlo dvacet čtyři laskavců - dobrosrdečných lidí, kteří se rozhodli svůj život naplnit laskavostí a pomocí ostatním. Ocenění Laskavec, které během uplynulých dvou let získali, symbolizuje jejich odvahu, sílu, odhodlání a víru v dobro kolem nás. Nechte se inspirovat jejich příběhy.

Slavnostním večerem provedla moderátorka Daniela Drtinová, vystoupila zpěvačka Marta Jandová. O laskavosti ve vztahu ke svým oborům a životním zkušenostem pohovořilo šest řečníků - františkánský kněz Šebestián, lékař funkční medicíny Jan Vojáček, youtuber Karel KOVY Kovář, blogerka Tereza Salte, herec Karel Zima a hudebník Karel Vaněk.

Naše laskavé projekty

LASKAVEC  2021

Alžběta a Marek Blaškovi

Zachraňují hospodářská zvířata v nouzi

Útulek Tibet v Marefách nedaleko Brna tak trochu připomíná Noemovu archu - domov tu nacházejí krávy, ovce a kozy, prasata, psi, slepice, kočky i morčata. Alžběta Blašková v sobě objevila lásku ke zvířatům už na střední škole, o pár let později se rozhodla založit vlastní azylové zařízení - aby světu dokázala, že to jde dělat jinak.

Původně mělo útulek obývat pět psů, dnes tu žije sto padesát zvířat nejrůznějších druhů včetně těch hospodářských, která by jinak skončila na jatkách. S provozem útulku Alžbětě pomáhá manžel Marek i oba synové, ke zvířatům přistupují s respektem a poskytují jim každodenní obětavou péči a veškerý svůj volný čas. Každé zvíře má své jméno a čestné místo v početné komunitě.

Manželé Blaškovi v útulku vybudovali také ošetřovnu, protože spousta jejich svěřenců má zdravotní problémy či hendikep. Marek je profesionální terapeut, Dornovu metodu aplikuje v soukromé praxi u lidí i právě u zvířat. Momentálně studuje veterinu, a tak bude mít útulek Tibet brzy nepřetržitý dohled zvěrolékaře.

Přehrát video    Více o Laskavci

Proč je laskavost tak důležitá?

Meik Wiking

„Laskavost je investice do spokojenosti,“ říká ředitel Institutu na výzkum štěstí v Dánsku a autor bestsellerů Hygge a Lykke. Podívejte se na jeho přednášku o šťastném způsobu života a inspirujte se i vy!

Další videa

Laskavost je nakažlivá


Proto jsme všude tam, kde se k laskavosti vybízí. Mějte přehled o událostech, kde je laskavost hlavním tématem. Inspirovat se můžete právě tady.

Laskavé události ▸

Ocenění Laskavci

Jana Puklová Havelková

Jana Puklová Havelková

Když otevře srdce, dokáže i nemožné

Markéta Malecová

Markéta Malecová

Její srdce bije pro záchranu dětí v Africe

Petra Černá

Petra Černá

Opuštěná koťata by bez ní neměla šanci

Josef Suchár

Josef Suchár

Poutnímu místu v pohraničí vrátil život

Peter Chalupianský

Peter Chalupianský

Díky překonávání hranic vybral už 2 miliony korun

Silvie Dymáková

Silvie Dymáková

Pomáhá samoživitelkám