Laskavost plodí laskavost

Hledáme příběhy neznámých dobrosrdečných lidí,
kteří dělají neobyčejné věci pro své okolí. Znáte někoho takového?

Je vědecky podloženo,
že laskavost prodlužuje život
a činí nás šťastnějšími.

Vytváří kvalitnější mezilidské vztahy, je dobrá pro naše zdraví a hlavně, je nakažlivá. Naší vizí je rozšířit laskavost do českých srdcí. Abychom ale byli schopni změnit náladu v naší zemi, potřebujeme k tomu i vaši pomoc. My do toho jdeme. Přidáte se k nám?

Naše laskavé projekty

A dál

Laskavost nám nedá spát. A už brzy se dozvíte, co nového pro vás chystáme!

LASKAVEC MĚSÍCE

Babeta Schneiderová

Založila charitativní běžecký projekt

Nehledá důvody, proč to nejde. Neklade si malé cíle a ráda překonává překážky. Možná právě proto se v osobním životě vypracovala z uklízečky v hostelu ve Velké Británii až na nejvyšší manažerskou pozici v síti hotelů. Svou houževnatost se pak po návratu do rodné země rozhodla přetavit v pomáhání druhým. Před pěti lety proto po vzoru svých britských přátel založila charitativní Adventní běhání. Členové skupiny, běžci každého věku, tak vybíhají každý den proto, aby naběhané kilometry následně přeměnili na peníze. Ty Babeta Schneiderová shání od sponzorů a spřátelených firem, se kterými běžně spolupracuje. Výtěžek pak členové komunity rozdělí mezi vybrané rodiny hendikepovaných dětí. Projekt se v posledních letech rozrostl z dvaceti přátel na 2300 lidí z celého Česka. A všichni běhají každý den, nezáleží na počasí ani náladě. Ke skupině se může zapojit kdokoli, běžci se totiž řídí heslem, že nikdy nikomu neutečou. Je jedno, jestli člověk běhá pomalu, rychle, jestli běhá od narození, nebo chce vyrazit poprvé, s Babetou může běhat opravdu každý. Běžci se navíc shodují na tom, že díky charitativnímu záměru pohyb nikdy neošidí. Navzájem se motivují, pořádají skupinové výběhy, chodí spolu na pivo a někdy dokonce závodí. Babeta zkrátka vyzařuje energii, kterou nabíjí každého ve svém okolí. Pocit naplnění jí přináší pomoc ostatním a věří v to, že i malá podpora někomu dovede změnit den. Několika rodinám svým konáním rozhodně změnila život.

Přehrát video     Více o Laskavci

Proč je laskavost tak důležitá?

Meik Wiking

„Laskavost je investice do spokojenosti,“ říká ředitel Institutu na výzkum štěstí v Dánsku a autor bestsellerů Hygge a Lykke. Podívejte se na jeho přednášku o šťastném způsobu života a inspirujte se i vy!

Další videa

Laskavost je nakažlivá


Proto jsme všude tam, kde se k laskavosti vybízí. Mějte přehled o událostech, kde je laskavost hlavním tématem. Inspirovat se můžete právě tady.

Laskavé události ▸

Ocenění Laskavci

Klára Chábová

Klára Chábová

Děti bez domova připravuje na skutečný život

Bedřich Loos

Bedřich Loos

Své srdce vložil do záchrany hradu

Tomáš Martinek

Tomáš Martinek

Rozdává radost seniorům

Eliška Vafková

Eliška Vafková

Uzdravuje psí duše

Leoš Jiřele

Leoš Jiřele

Handicapované vrací do života

Václav Klapetek

Václav Klapetek

V lidech probouzí lásku k přírodě