Svět je hezčí, když si lidé pomáhají

Kniha Laskavci slaví narozeniny!

Před rokem, 21. června 2021, jsme v zahradách Anežského kláštěra pokřtili knížku Laskavci - Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět.

Autorka Dominika Trčková na jejích stránkách mapuje životní příběhy sedmi oceněných laskavců. Knížku nyní pořídíte s narozeninovou slevou 21% až do 21. července!

Nezapomínejme, že kniha zároveň pomáhá - 252 korun z prodeje každého kusu míří na podporu laskavých projektů.

Sbírka dětských knih do nemocnic

Čtení dokáže potěšit, rozvíjet, zabavit i zkrátit dlouhou chvíli - třeba během pobytu v nemocnici. Právě malým pacientům jsme se rozhodli zpříjemnit čekání na návrat domů a přispět k tomu, aby jim čas v nemocničním prostředí utíkal jako voda.

Povedlo se nám nasbírat celkem 358 knížek, které jsme předali na dětská oddělení nemocnic v pražském Motole, Plzni, Příbrami, Olomouci  a Českých Budějovicích.

Děkujeme, že společně tvoříme lepší svět.

Naše laskavé projekty

LASKAVEC  2022

Monika Benešová

Šíří radost a dobrou náladu

Má srdce dobrovolnice a pomáhá tam, kde je zrovna potřeba - ať už v dobrovolnických centrech, v ulicích zničených explozí či ve vinohradu. Monika Benešová nabízí pomocnou ruku dětem, dospělým i seniorům a je jednou z těch, kteří neváhají jednat, když si to okolnosti vyžadují - třeba jako v libanonském Bejrútu, kde v roce 2020 vybuchl přístav a tisíce lidí se ocitli bez střechy nad hlavou. Právě Monika byla pro řadu z nich útěchou a podporou v těžkých chvílích.

Moničin “dobrovolnický příběh” se však začal psát mnohem dřív. Když se jako studentka přestěhovala z rodné Vysočiny do Prahy, neunesla stres a životní tempo města a objevily se u ní závažné zdravotní komplikace, kvůli kterým téměř nevycházela z domu. Druhou šanci na normální život se rozhodla vybojovat v horách. Vydala se na Pacifickou hřebenovku, kde nejednou překonala samu sebe. O svém putování napsala knihu, výtěžek z prodeje věnovala do dobrovolnického centra v pražském Motole. Nyní spokojeně žije na Moravě, odkud prostřednictvím vlastního zpravodajského portálu šíří pozitivní zprávy.

Přehrát video    Více o Laskavci ▸

Proč je laskavost tak důležitá?

Meik Wiking

„Laskavost je investice do spokojenosti,“ říká ředitel Institutu na výzkum štěstí v Dánsku a autor bestsellerů Hygge a Lykke. Podívejte se na jeho přednášku o šťastném způsobu života a inspirujte se i vy!

Další videa

Laskavost je nakažlivá


Proto jsme všude tam, kde se k laskavosti vybízí. Mějte přehled o událostech, kde je laskavost hlavním tématem. Inspirovat se můžete právě tady.

Laskavé události ▸

Ocenění Laskavci

Josef Suchár

Josef Suchár

Poutnímu místu v pohraničí vrátil život

Peter Chalupianský

Peter Chalupianský

Díky překonávání hranic vybral už 2 miliony korun

Silvie Dymáková

Silvie Dymáková

Pomáhá samoživitelkám

Pavla Klečková

Pavla Klečková

Vyrábí přístřešky pro lidi bez domova

Babeta Schneiderová

Babeta Schneiderová

Založila charitativní běžecký projekt

Petr Vaněk

Petr Vaněk

Tvoří a pomáhá