#laskavec

Rozhlédněte se!
 

Možná si někdo blízký ve vašem okolí zaslouží naši pozornost. Poděkujte mu prostřednictvím ocenění #laskavec.

 

Vzpomenete si, kdy se na vás naposledy někdo „jen tak“ vlídně usmál? Kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek?

Často se stává, že dobré skutky bereme jako samozřejmost. My ale věříme, že je důležité na ně poukazovat a dobrosrdečné sousedy, kolegy, blízké i neznámé odměňovat. Ze všech nominací proto každý měsíc vybereme jednoho Laskavce a jeho neobyčejné dobré skutky oceníme. 

LASKAVEC  2022

Monika Benešová

Šíří radost a dobrou náladu

Má srdce dobrovolnice a pomáhá tam, kde je zrovna potřeba - ať už v dobrovolnických centrech, v ulicích zničených explozí či ve vinohradu. Monika Benešová nabízí pomocnou ruku dětem, dospělým i seniorům a je jednou z těch, kteří neváhají jednat, když si to okolnosti vyžadují - třeba jako v libanonském Bejrútu, kde v roce 2020 vybuchl přístav a tisíce lidí se ocitli bez střechy nad hlavou. Právě Monika byla pro řadu z nich útěchou a podporou v těžkých chvílích.

Moničin “dobrovolnický příběh” se však začal psát mnohem dřív. Když se jako studentka přestěhovala z rodné Vysočiny do Prahy, neunesla stres a životní tempo města a objevily se u ní závažné zdravotní komplikace, kvůli kterým téměř nevycházela z domu. Druhou šanci na normální život se rozhodla vybojovat v horách. Vydala se na Pacifickou hřebenovku, kde nejednou překonala samu sebe. O svém putování napsala knihu, výtěžek z prodeje věnovala do dobrovolnického centra v pražském Motole. Nyní spokojeně žije na Moravě, odkud prostřednictvím vlastního zpravodajského portálu šíří pozitivní zprávy.

Přehrát video    Více o Laskavci ▸

slider s videem

„Všechny ty aktivity a činnost spolku mi přináší radost.
Je to můj koníček.“

„Lidi přicházejí a odcházejí, ale moji koně mě potřebují.“

„Stačilo, abychom se narodili někde jinde, a všechno mohlo být jinak.
Právě proto je důležité pomáhat i na druhé straně světa.“

Ocenění  

Každý rok oceňujeme 12 Laskavců, kteří nežištně pomáhají svému okolí. Loni se slavnostní večer uskutečnit nemohl, proto se letos na jevišti Stavovského divadla sešlo hned 24 Laskavců - dobrosrdečných lidí, kteří mění svět. Ocenění bylo spojeno s přednáškami známých osobností o laskavosti. Slavnostní večer proběhl 4. listopadu 2021. 

Ocenění Laskavci

Marek Sovka

Marek Sovka

Vrací lesk tradicím a folkloru

Eva Nemčková

Eva Nemčková

Pomáhá ostatním, aby byl život snažší

Ester Rišková

Ester Rišková

Z jatek zachraňuje ex-dostihové koně

Jana Puklová Havelková

Jana Puklová Havelková

Když otevře srdce, dokáže i nemožné

Markéta Malecová

Markéta Malecová

Její srdce bije pro záchranu dětí v Africe

Petra Černá

Petra Černá

Opuštěná koťata by bez ní neměla šanci

Partneři a mediální partneři