Slavnostní ocenění Laskavec odloženo

Naši milí známí i neznámí, jistě tušíte, že dubnové Slavnostní ocenění #laskavec budeme muset odložit.

Moc nás to mrzí, ale zatím pro vás nemáme bližší informace o osudu plánovaného večera, zdá se nám, že teď celé Česko řeší daleko zásadnější starosti.

Ozveme se vám hned, jak to bude možné. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví. 

Již potřetí ocení Nadace Karla Janečka 12 dobrosrdečných lidí, kteří dělají dobré skutky ve svém okolí. Titul Laskavec tak opět získají ti, kteří mají jedno společné, pocit naplnění jim přináší pomáhání. 

Slavnostní ocenění proběhne v sobotu 4. dubna ve 20:00 ve Stavovském divadle, večerem bude provázet moderátorka Daniela Drtinová. 

Nechte se inspirovat jedním z 12 lidských příběhů nebo přednáškami řečníků, kteří se dotknou laskavosti a témat, které aktuálně hýbou světem.

Účinkující

MUDr. Jan Vojáček: Laskavost a zdraví

Průkopník funkční medicíny, která se soustředí na odhalení skutečné příčiny nemocí. Jako lékař ve své praxi propojuje vědecké poznatky o komplexním fungování lidského organismu s individuálním přístupem. Snaží se pomáhat s otevřeným srdcem a s vědomou myslí a své klienty vede k uzdravení a duševní rovnováze. Je autorem knihy Umění být zdráv.

Tereza Salte a Karel Kovy Kovář: Laskavost na sociálních sítích

Tereza Salte je blogerka a spolumajitelka marketingové agentury Elite Bloggers spolupracující s předními českými influencery. Karel Kovy Kovář je známý český youtuber točící videa s přesahem. Věnuje se aktuálním společenským tématům nebo politice. Společně pak natáčí podcast Linka, který patří k nejposlouchanějším v České republice.

Otec Šebestián: Laskavost a radost

Františkánský kněz, který v klášteře v Moravské Třebové otevírá dveře a srdce těm, před kterými ostatní často dveře zavírají. Více než deset let se stará o bezdomovce, propuštěné vězně, sociálně nejslabší a ty, kteří zkrátka nikoho nemají. Je příkladem člověka, kterého charakterizují slova soucit, láska a otevřenost.

Karel Zima a Karel Vaněk: Laskavost a ledvina

Muži, které spojuje více než silné pouto. Když se herec Karel Zima dozvěděl, že jeho známý, hudebník Karel Vaněk, hledá dárce orgánu, moc se nerozmýšlel. Prošel zdravotními testy, vyšetřením u psychologa i etickou komisí, aby transplantací ledviny zachránil jiného člověka. Jejich příběh už motivoval i jiné a k náročnému procesu inspiroval další nepříbuzenské dárce.

Večerem bude provázet moderátorka Daniela Drtinová:

Moderátorka internetové televize DVTV, kterou společně s kolegou Martinem Veselovským založila po odchodu z České televize. Ve veřejnoprávním médiu spoluvytvářela několik pořadů, řadu let působila také v Redakci zpravodajství České televize. Mezi hodnoty, které ctí, patří svoboda, poznání a mezilidské vztahy. 

Koho oceníme?

Pavla Klečková

Pavla Klečková

Vyrábí přístřešky pro lidi bez domova

Babeta Schneiderová

Babeta Schneiderová

Založila charitativní běžecký projekt

Petr Vaněk

Petr Vaněk

Tvoří a pomáhá

Tomáš Adamec

Tomáš Adamec

Zpříjemňuje atmosféru své rodné obce

Vendulka Jozífová

Vendulka Jozífová

Šíří sokolské myšlenky a ideály

Aneta Sládková Králová a Hanka Luhanová

Aneta Sládková Králová a Hanka Luhanová

Pomocí jógy vrací onkologicky nemocné děti do života

Lubor Křížek

Lubor Křížek

Pomáhá uchovávat vodu v krajině

Klára Chábová

Klára Chábová

Děti bez domova připravuje na skutečný život

Bedřich Loos

Bedřich Loos

Své srdce vložil do záchrany hradu

Tomáš Martinek

Tomáš Martinek

Rozdává radost seniorům

Eliška Vafková

Eliška Vafková

Uzdravuje psí duše

Leoš Jiřele

Leoš Jiřele

Handicapované vrací do života

Čím více laskavosti rozdáme, tím více jí dostaneme
 

Nechte se přesvědčit o tom, že laskavost plodí laskavost. Inspirujte se příběhy dobrosrdečných lidí, kteří získali ocenění Laskavec za pomoc seniorům, přírodě, sousedům nebo hendikepovaným. A seznamte se s těmi, díky kterým je atmosféra v naší zemi zase o kousek vlídnější.

4. 4. 2020, 20:00
Stavovské divadlo
(Ovocný trh, Praha 1)
Vstupenky v rozmezí 121 390 Kč 

Výtěžek ze vstupného půjde na podporu vydání knihy o laskavosti.

Partneři

Mediální partneři