#jsemlaskavec 2021
 

Zapojte se do oslav Světového dne laskavosti a zjistěte, jaké to je, když druhým uděláte radost dobrým skutkem!

V roce 2020 se do happeningu zapojilo 364 týmů, to je 9450 dětí z 208 měst z celého Česka.

Pátý ročník #jsemlaskavec čeká na vás!

Jak se zapojit

Přihlásit se mohou třídy, spolky, zájmové kroužky, skupiny dětí z dětských domovů nebo
kamarádi ve věku 3-18 let z celé České republiky. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na tomto webu. Registraci vyplňuje vždy učitel nebo vedoucí starší 18let.

Vybranou laskavost můžete uskutečnit od 1. do 13. listopadu, ale ideálně přímo na
Světový den laskavosti 13. listopadu!

Odměny

Nevšední zážitek – přesvědčte se o tom, že laskavé skutky udělají radost jak vašemu okolí, tak vám samotným.

Kniha Laskavci, příběhy (ne) obyčejných lidí, kteří mění svět pro prvních 21 zaregistrovaných týmů.

Výukové materiály podle metody Hodnotového vzdělávání zaměřené na laskavost.

Přístup k inspirativním materiálům od Učitelnice.cz, které byly vytvořeny speciálně pro vás. Stáhněte si laskavý kalendář s inspirací na každý den.

Diplom #jsemlaskavec.

Možnost zapojit se do slosování o hodnotné ceny.

Jaké dobré skutky můžete vykonat?

Ukliďte okolí své školy nebo jiné místo ve vašem okolí.

Ukliďte si svůj pokoj, skříň nebo pracovní stůl. 

Vykonejte laskavý skutek dle vlastního nápadu.

Fantazii se meze nekladou! 

Uspořádejte sbírku starého oblečení a věnujte ho potřebným.

Připravte oblečení pro potřebné a až to bude možné tak jim ho předejte.

Udělejte radost lidem z Domova pro seniory – například jim něco upečte, nacvičte divadelní představení, tanec, čtení…

Namalujte obrázky nebo napište pohledy, dopisy a zašlete je do vybraného Domova pro seniory.

Najděte si ve vašem okolí zvířecí útulek a nabídněte jim svoji pomoc.

Připravte balíček pomoci pro zvířata v útulcích (deky, plyšáky, misky, pamlsky, vodítka, obojky...).

Týmy přihlášené v roce 2021

Laskavost Tým Název organizace / školy Město
1 expedice ZOO Základní škola Velké Přílepy Velké Přílepy
2 Emušáčci z 2.C ZŠ A MŠ VĚRY ČÁSLAVSKÉ Praha
3 Veverky z 1.A ZŠ Kostelní 457, Čelákovice Čelákovice
4 MŠ Kamarád Mateřská škola Chomutov, příspěvková organizace, Součást MŠ Kamarád, Růžová 5255 Chomutov Chomutov
5 Knihomolove ZŠ Znojmo, ul. Mladeze5 Znojmo
6 I. M ZŠ NOVÝ SVĚT OPAVA Opava
7 laskaví čtvrťáci z Třince Jubilejní Masarykova základní a mateřská škola Třinec
8 Laskavci ZŠ a MŠ Kroměříž, F.Vančury Kroměříž
9 5.B ZŠ Husova, Liberec Liberec 5
10 Prvňáčci ZŠ Česká Ves, okres Jeseník Česká Ves
11 Prvňáčci z Vápenné ZŠ Vápenná Vápenná
12 Plaňata ZŠ Planá nad Lužnicí Planá nad Lužnicí
13 Rákosníček Mš Pohádka Plana nad Lužnicí
14 2.A z Valašských Klobouk ZŠ Valašské Klobouky Valašské Klobouky
15 Prostě my ZŠ Karla Čapka, Praha 10 Praha 10
16 Deváťáci ze Slušovic ZŠ Slusovice Hvozdná
17 MEDVĚDI Mateřská škola Blatná, Vrchlického - odloučené pracoviště Husovy sady Blatná
18 Třeťáci z Malšovic ZŠ Malšovice, okres Děčín Děčín 12
19 Detektivové z 5.A Základní škola Mladá Boleslav, Dukelská 1112, příspěvková organizace Mladá Boleslav
20 Devítka z Města Základní škola Nové Město pod Smrkem Nové Město pod Smrkem
21 Řečaňáci ZŠ a MŠ Řečany nad Labem Řečany nad Labem
22 Čápata Základní škola Bartošovice Bartošovice
23 Zajíčci MŠ Bystrouška Jihlava
24 Dechaři Zuš Bystré Bystré
25 9. B ZŠ Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace Karlovy Vary
26 Lubinacci Základní škola Kopřivnice - Lubina Kopřivnice
27 Smetanka Základní škola Smetanova, Vimperk Vimperk
28 Ekotým ZŠ Zbiroh Zbiroh
29 Děti z Mistřic Základní škola Mistřice, okr. Uherské Hradiště Bílovice
30 2.B Beníškové Základní škola Praha 5 - Košíře, Nepomucká 1/139, příspěvková organizace Praha 5
31 Pošli to dál ZŠ a MŠ Ludvíkovice 68 Jílové
32 Motýlci MŠ Sluníčko Liberec
33 3.A Maskoti ZŠ Školní 700 Praha 4
34 Tj Sokol Milovice nadšenci TJ Sokol Milovice Milovice
35 Osmáci z ÉtaBety Základní škola Cerhovice Cerhovice
36 Palachovka 3.A ZŠ Jana Palacha Kutná Hora Kutná Hora
37 Pětilístek Základní škola a Mateřská škola Roztoky Roztoky
38 4. třída Základní škola Chvaletice, okres Pardubice Chvaletice
39 Palášek ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře Kutná Hora
40 Třeťáčci ZŠ J. V. Sládka Zbiroh Zbiroh
41 Laskavi čtvrťáci z Nechanic ZŠ a MŠ Nechanice Nechanice
42 Sedmička áčko Základní škola, Most, Vítězslava Nezvala 2614, příspěvková organizace Most
43 Školní družina ZŠ Choryně Základní škola a Mateřská škola Choryně, okres Vsetín, příspěvková organizace Choryně, okres Vsetín
44 MASAŘKY Základní škola T. G. Masaryka Poděbrady Poděbrady
45 2.A Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Košíře, Weberova 1/1090, příspěvková organizace Praha
46 2.B Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Košíře, Weberova 1/1090, příspěvková organizace Praha
47 8.C ZŠ Liberec, Lesní Liberec
48 Křeseťáci ZŠ a MŠ Křesetice Křesetice
49 Laskavci z 6.B Základní škola profesora Švejcara v Praze 12 Strančice
50 Parťáci Základní škola a Mateřská škola Dobkovice Dobkovice
51 Expedice ZOO Základní škola Velké Přílepy Roztoky u Prahy
52 Čertíci z 3. třídy ZŠ a MŠ Lingua Universal Litoměřice Litoměřice
53 Laskavci z dvojky MŠ Mnišská Opava
54 Školní družina Základní škola Most, Vítězslava Nezvala 2614, příspěvková organizace Most
55 Kamarádi Mateřská škola Holedeč, p.o. Holedeč
56 Chlumečáci Základní škola, Muchova 228, Chlumec - příspěvková organizace Chlumec
57 Prvňáčci SŠ, ZŠ a MŠ Karviná Karviná 6
58 Školní družina 2. ZŠ Vidče Vidče
59 Druháčci Základní škola Václava Havla v Kralupech nad Vltavou Kralupy nad Vltavou (okr. Mělník)
60 Deváťáci Základní škola Chvaletice, okres Pardubice Chvaletice
61 Laskavec ZŠ a MŠ Bystrovany Bystrovany
62 AMARANTÍCI z 8.B Základní škola Vsetín, Ohrada 1876 Vsetín
63 Debrujáři KMD při Gymnáziu Stříbro Stříbro
64 3.A 1.ZŠ Plzeň
65 Zvídálek ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny Draguš Postoloprty
66 ZŠ Čížkovice Základní škola a mateřská škola Čížkovice, okres Litoměřice, příspěvková organizace Čížkovice
67 Dobrá třída ZŠ, ZUŠ A MŠ Ledenice Ledenice
68 3.B Základní škola Praha 5 - Košíře, Nepomucká 1/139, příspěvková organizace Praha 5 - Košíře
69 4.B Základní škola Praha 5 - Košíře, Nepomucká 1/139, příspěvková organizace Praha 5
70 4.D Základní škola Praha 5 - Košíře, Nepomucká 1/139, příspěvková organizace Praha
71 Cestovatelé ZŠ Bří Venclíků Praha 9
72 Světýlka Mateřská škola HAPPY CHILD s.r.o. Praha 2
73 Třídy Sluníčka a Berušky MŠ Bohuslavice Bohuslavice
74 Čtvrťáci Proboštov Základní škola Proboštov, okres Teplice Proboštov
75 I.V Základní škola Nový svět Opava Opava
76 My děti z Mikulky Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594 Praha 4
77 Borováci ZŠ a MŠ Borová Lada Borová Lada
78 3. A ZŠ Jirkov, Studentská 1427 Jirkov
79 Lišky MŠ Hvězdička Kadaň
80 Piškoti Základní škola Vsetín, Ohrada 1876 Vsetín
81 Litoveláci ZŠ,DD a ŠJ Litovel, Palackého 938, 784 01 Litovel Litovel
82 Skvéráci osmáci ZŠ Square, Svatoslavova Praha 4
83 Školáci z Ročova Základní škola Ročov Ročov
84 Lípáci Základní škola a Mateřská škola Lípa nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou Lípa nad Orlicí
85 Šesťáci 7. ZŠ Chomutov Chomutov
86 Školní družina Nový svět Základní škola Nový svět, p.o. Opava-Kateřinky
87 Indigo kids Indigo kids Praha
88 MiniMolekuly Dětská skupina Molekula Chlumec
89 třeťáci a čtvrťáci ZŠ a MŠ Jakubčovice nad Odrou Jakubčovice nad Odrou
90 Kluboví parlamenťáci Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace Odry
91 Třída 3. B ZŠ Proboštov, Kpt. Jaroše 130, 417 12 Proboštov Chlumec u Ústí nad Labem
92 Milunas team Chata pod Štěpánkou Korenov
93 Sluníčka Mš Prostějov, Partyzánská ul. 34 Prostějov
94 ZRNÍČKO TYMY Holešov SVČ TYMY Holešov Holešov
95 II.ODDĚLENÍ DRUŽINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BUDYNĚ NAD OHŘÍ ROUDNICE NAD LABEM
96 I. ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BUDYNĚ NAD OHŘÍ BUDYNĚ NAD OHŘÍ
97 ZUŠka Frenštát Základní umělecká škola Frenštát pod Radhoštěm Frenštát pod Radhoštěm
98 Školáčci z Pece ZŠ a MŠ Vysoká Pec, okr. Chomutov Vysoká Pec
99 Koumáci Dětský domov a Školní jídelna Chlumec
100 Laskaví tygříci Škola Čejov Čejov
101 Laskaví páťáci ZŠ Nejdek náměstí Karla IV. Nejdek
102 LASKAVCI Speciální základní škola a Praktická škola v České Kamenici Česká Kamenice
103 Sportovka Litvínov SSZŠ Litvínov Litvínov
104 III.ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BUDYNĚ NAD OHŘÍ BUDYNĚ NAD OHŘÍ
105 Osmáci ZŠ Ústí nad Labem, Stříbrnická 3031/4 Ústí nad Labem
106 SOCHORÁČCI SZŠ ANTONÍNA SOCHORA, DUCHCOV Osek
107 Maxipes Fík Škola Čejov Čejov
108 Laskaví lumpíci Škola Čejov Čejov
109 Školní družina Masarykova základní škola Návsí, příspěvková organizace Návsí
110 Horníci ZŠ Hornická Chomutov Chomutov
111 Moudré sovy Gymnázium Olgy Havlové Ostrava
112 Světlonoši ZŠ J.J.Ryby Rožmitál p. Tř.
113 Jodlovka Základní škola Jodlova 111, příspěvková organizace Kralupy nad Vltavou 278 01 Kralupy nad Vltavou
114 Výborňácci ze 7. B Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace Břeclav
115 Radost ze života Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 1830/32, 412 01 Litoměřice Litoměřice
116 Pomocníci z Vodňanky Základní škola Prachatice, Vodňanská 287 Prachatice
117 Miniumělci ZUŠ Ilji Hurníka Praha 2
118 My ze sedmé bé Základní škola Chomutov, Hornická 4387 Chomutov
119 Laskaví podzimníčci Školní družina při ZŠ a MŠ Žihobce Žihobce
120 Dráčci Sunny Canadian International School - Mateřská škola Jesenice
121 2. B ZŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem Rožmitál pod Třemšínem
122 Čtvrťáci Základní škola Velké Přílepy Velke Prilepy
123 Náš super internat Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3 Šumperk
124 Lajdáci ZŠ Rožmitál pod Třemšínem Rožmitál pod Třemšínem
125 Včelky Základní škola Kunratice Praha 4
126 Lískulka MŠ Lískovecká 2850, FRÝDEK - MÍSTEK Frýdek - Místek
127 Loupáci ZŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem Rožmitál pod Třemšínem
128 Bechyňská sedma ZŠ Bechyně Školní 293 Bechyně
129 Žabky Základní škola Vítězslava Hálka Odolena Voda Odolena Voda
130 Sluníčka Základní škola a Mateřská škola Buchlovice Buchlovice
131 Bobci a Koťátka ZŠ a MŠ Křídlovická 30b Brno Brno
132 Laskavci ze 4.A ZŠ E. Valenty Prostějov Prostějov 3
133 Zlatíčka z Hornické Základní škola Chomutov, Hornická 4387, Chomutov Chomutov
134 Páťáci z Nejdku ZŠ Nejdek, náměstí Karla IV. Nejdek
135 Školní družina Základní škola a Mateřská škola Brno, náměstí Svornosti 7, příspěvková organizace Brno
136 II. D ZŠ Nový svět, Opava, p. o. Hradec nad Moravicí
137 Jednička z Jedničky 1. základní škola, Rakovník, Martinovského 153 Rakovník 1
138 Hluchavky MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí Valašské Meziříčí
139 Večerka ZŠ Pyšely Pyšely
140 Milouši ZŠ a MŠ Moravské Bránice Moravské Bránice
141 Sovičky ZŠ a MŠ Březová Děčín 3
142 Broučci ZŠ Vítězslava Hálka Odolena Voda Odolena Voda
143 Molekula 5 Základní škola Molekula Chlumec
144 Laskavec Knihovec Městská knihovna Kolín Kolín
145 Granďa team Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace Břeclav
146 Školní družina 1 Základní škola a mateřská škola Bystřice 848, příspěvková organizace Frýdek-Místek Bystřice nad Olší
147 Školní družina 2 Základní škola a mateřská škola Bystřice 848, příspěvková organizace Frýdek-Místek Bystřice nad Olší
148 Školní družina 3 Základní škola a mateřská škola Bystřice 848, příspěvková organizace Frýdek-Místek Bystřice nad Olší
149 Sluníčka ZŠ a MŠ Horšice, příspěvková organizace Přeštice
150 Berušky Mateřská škola Děčín III Rakovnická 306 Děčín III
151 Pršáci SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná, p.o. praktická škola dvouletá Karviná - Fryštát
152 Správná parta z Libiny Základní škola Libina, příspěvková organizace Libina
153 Sovičky ze 3. C ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 Sokolov
154 Čisté duše Z Š Libochovice Libochovice
155 Družinové štěňátka Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace Prušánky
156 Rychlé penály ZŠ Molekula Chlumec
157 Psí Laskavci v Akci Základní škola Němčice nad Hanou Němčice nad Hanou
158 Krišpínky Dětský domov Krásná Lípa Krásná Lípa
159 Sovičky z 3.B 1. základní škola Plzeň, Západní 18 Plzeň
160 Třída U štěňátek Mateřská škola Chomutov, p.o. Chomutov
161 Adílci Základní škola Němčice nad Hanou Němčice nad Hanou
162 Duhová školka Habartov Mateřská škola Duhová Habartov, okres Sokolov, příspěvková organizace Habartov
163 6.A pomůže všem ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Dolní Bousov
164 Kočičáci 1.A ZŠ Pečky, Třída Jana Švermy 342 Pečky
165 Lesatvůrci ZŠ K. Pokorného 1382, Ostrava - Poruba, 708 00 Ostrava - Poruba
166 Řečičáci ZŠ a MŠ Řečice Radešínská Svratka
167 Nortíci Dětský domov a Školní jídelna Ústí nad Labem- Severní terasa Ústí nad Labem
168 BIZONI ZŠ VSETÍN, OHRADA 1876 Vsetín
169 25 ŠTĚSTÍČEK Základní škola UNESCO, Uherské Hradiště, Komenského náměstí 350, příspěvková organizace Buchlovice
170 Orbisáčci Orbis ZŠ Zlín, náměstí T. G. Masaryka 1278, 76001 Zlín Zlín
171 Vřesolásky a Vřesolásci ZŠ a MŠ Vřesina u Hlučína Vřesina u Hlučína
172 Šikulky Sportovní základní škola Duchcov
173 Happy Team ZŠ 5. května Rožnov pod Radhoštěm
174 Laskavci z II.J Základní škola Nový svět, Opava, p. o. Opava-Kateřinky
175 Pracanti ze sedmičky ZŠ Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří
176 Áčka ZŠ Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří
177 Zelená družina ZŠ Pod Vodojemem Litoměřice
178 Bramboráci ZŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem Rožmitál pod Třemšínem
179 Sluníčka ZŠ Pod Vodojemem Ústí nad Labem
180 Červená družina ZŠ Pod Vodojemem Ústí nad Labem
181 Třída Sluníčka MŠ Kamarád, Veverkova 1495, Hradec Králové 500 02 Hradec KRÁLOVÉ
182 Dobráci ZŠ Libina příspěvková organizace 548, 78805 Libina
183 Truhlářské srdce na pravém místě ❤️ VOŠ, SŠ A SOŠ VARNSDORF Varnsdorf
184 Pašáci 5. B ZŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem Rožmitál pod Třemšínem
185 Berušky Mateřská škola Kamarád Veverkova 1495, odloučené pracoviště Hrubínova 1529, Hradec Králové Hradec Králové
186 páťáci z dvojky 2 ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem Libochovice
187 Milovníci zvířat ZŠ Bechyně Školní 293 Bechyně
188 Laskavé děti z družiny Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace Břeclav
189 2.B ZŠ Vítězslava Hálka Odolena Voda Odolena Voda
190 Tuč ZŠ Němčice nad Hanou, příspěvková organizace Němčice nad Hanou
191 3.A ZŠ Proboštov Proboštov
192 Žáci 5. B Základní škola UNESCO Uh. Hradiště Uh. Hradiště
193 Žáci Pyšeláci Základní škola T. G. Masaryka Pyšely
194 2.D ZŠ Vítězslava Hálka Odolena Voda Odolena Voda
195 Šikulové DD a ŠJ Ústí nad Labem Severní Terasa Ústí nad Labem 11
196 Prvňáčci Základní škola a mateřská škola Kamenný Přívoz Kamenný Přívoz (okr. Praha-západ
197 Sluníčka MŠ Na Pohoří 574 Zruč nad Sázavou
198 Laskavci z Dubňan Základní škola Dubňany, příspěvková organizace Dubňany

Inspirujte se laskavými skutky školáků z předchozích ročníků

Slider

Historie akce

V roce 2021 se uskuteční již 5. ročník celorepublikového happeningu.
Zapojte se i vy mezi více než 50 000 školáků z celé republiky, kteří se oslav Světového dne laskavosti zúčastnili v minulých letech.

Partneři

Mediální partneři

#jsemlaskavec

Zapojte se do oslav Světového dne laskavosti 13. listopadu a zjistěte, jaké to je, když druhým uděláte radost dobrým skutkem.