Vzpomenete si, kdy se na vás naposledy někdo „jen tak“ vlídně usmál? Kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek?

Často se stává, že dobré skutky bereme jako samozřejmost. My ale věříme, že je důležité na ně poukazovat a dobrosrdečné sousedy, kolegy, blízké i neznámé odměňovat. Ze všech nominací proto každý měsíc vybereme jednoho Laskavce a jeho neobyčejné dobré skutky oceníme. 

LASKAVEC MĚSÍCE

Babeta Schneiderová

Založila charitativní běžecký projekt

Nehledá důvody, proč to nejde. Neklade si malé cíle a ráda překonává překážky. Možná právě proto se v osobním životě vypracovala z uklízečky v hostelu ve Velké Británii až na nejvyšší manažerskou pozici v síti hotelů. Svou houževnatost se pak po návratu do rodné země rozhodla přetavit v pomáhání druhým. Před pěti lety proto po vzoru svých britských přátel založila charitativní Adventní běhání. Členové skupiny, běžci každého věku, tak vybíhají každý den proto, aby naběhané kilometry následně přeměnili na peníze. Ty Babeta Schneiderová shání od sponzorů a spřátelených firem, se kterými běžně spolupracuje. Výtěžek pak členové komunity rozdělí mezi vybrané rodiny hendikepovaných dětí. Projekt se v posledních letech rozrostl z dvaceti přátel na 2300 lidí z celého Česka. A všichni běhají každý den, nezáleží na počasí ani náladě. Ke skupině se může zapojit kdokoli, běžci se totiž řídí heslem, že nikdy nikomu neutečou. Je jedno, jestli člověk běhá pomalu, rychle, jestli běhá od narození, nebo chce vyrazit poprvé, s Babetou může běhat opravdu každý. Běžci se navíc shodují na tom, že díky charitativnímu záměru pohyb nikdy neošidí. Navzájem se motivují, pořádají skupinové výběhy, chodí spolu na pivo a někdy dokonce závodí. Babeta zkrátka vyzařuje energii, kterou nabíjí každého ve svém okolí. Pocit naplnění jí přináší pomoc ostatním a věří v to, že i malá podpora někomu dovede změnit den. Několika rodinám svým konáním rozhodně změnila život.

Přehrát video     Více o Laskavci

slider s videem

„Snažím se o diskusi a zapojení veřejnosti do rozhodování o tom, jak by měl vypadat společný prostor v naší obci. “

 „Kvalita společnosti se pozná podle toho, jestli se dokáže postarat o potřebné skupiny.“

„Malá Jóga dává našim životům velký smysl.“ 

Ocenění  

Každý rok oceňujeme 12 Laskavců, 12 úžasných lidí, kteří nežištně pomáhají svému okolí. Ocenění je spojeno s přednáškami známých osobností o laskavosti a probíhá ve Stavovském divadle. Další večer proběhne 4. 4. 2020. Vyprodáme sál i letos? 

Ocenění Laskavci

Babeta Schneiderová

Babeta Schneiderová

Založila charitativní běžecký projekt

Petr Vaněk

Petr Vaněk

Tvoří a pomáhá

Tomáš Adamec

Tomáš Adamec

Zpříjemňuje atmosféru své rodné obce

Vendulka Jozífová

Vendulka Jozífová

Šíří sokolské myšlenky a ideály

Aneta Sládková Králová a Hanka Luhanová

Aneta Sládková Králová a Hanka Luhanová

Pomocí jógy vrací onkologicky nemocné děti do života

Lubor Křížek

Lubor Křížek

Pomáhá uchovávat vodu v krajině

Partneři a mediální partneři